| AndreyAndrey2 a întrebat:

in legatura cu ajutorul de somaj. Am terminat clasa a 12 a anul acesta. Este tarziu acum sa iau ajutor de somaj daca ma duc sa ma inscriu? Am inteles de pe net ca e o perioada de 60 de zile dupa absolvire in care trebuie sa te duci sa depui pentru somaj dar nu am inteles bine, deci este acum prea tarziu sa iau ajutor de somaj?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte tarziu. Trebuia sa te duci la AJOFM, pentru inregistrare si luarea in evidenta, in maximum 60 de zile de la terminarea cursurilor, respectiv pana la sfarsitul lunii iulie.