| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 4 ani am in început un proces pentru stabilirea paternității, care s-a incheiat aproximativ dupa 2 ani, adică in 2014. Cel care a fost paratul s-a dovedit ca nefiind părintele copilului.
După încheierea dosarului am plătit cheltuielile lor de judecată.
Acum,însă, m-a chemat in judecată, obiectul dosarului fiind "actiune in raspundere delictuala " cu obligatia de a plati familiei reclamante suma de 200000lei cu titlul juridic de daune morale cauzate in urma dosarului + cheltuieli de judecată.
Doresc sa stiu daca as putea avea castig de cauza! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus daca vei castiga sau nu acest proces.
Opinia mea este ca il vei pierde dar nu in totalitate, nu cred ca vreun judecator corect ar acorda o suma asa mare numai pentru motivul cu procesul de paternitate. Cred ca va acorda o suma de maximum 50.000 lei.

1 răspuns: