| zharmas a întrebat:

Buna ziua, mi am pierdut buletinul si azi am fost sa l fac, mi s-a spus ca vinerea viitoare pot sa vin sa l iau dar eu am nevoie sa ma deplasez cu masina, in caz ca voi fii oprit ce le pot spune? Sau pot conduce doar cu permisul. Cei de la evidenta unde am fc buletinul au zis ca n au cum sa mi dea dovada.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti conduce linistit.
Daca iti cer si cartea de identitate le spui adevarul, respectiv ca ai pierdut-o, ai depus actele pentru o noua CI si o vei obtine abia peste o saptamana.

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ti-a cerut vreun politist buletinul când te-a oprit? Permisul de conducere, talonul mașinii și eventual asigurarea RCA sunt suficiente.

| suntserios a răspuns (pentru johnnny123):

Da, absolut toti, pentru ca asa cere legea.
ultima data duminica trecuta.

| johnnny123 a răspuns (pentru suntserios):

Ok, atunci mă înșel. Nu am fost oprit de prea multe ori. Ultima oară acum vreo 3 ani și mi-a cerut doar permisul și talonul.

| Sophieka a răspuns:

Teoretic ar trebui sa ne elibereze o adeverinta inlocuitoare de buletin dar nu primesti nimic cand mergi sa iti faci buletinul / faci mutatie etc.

| Darius50boss a răspuns:

Spui că nu ai buletinul că l-ai pierdut și celălalt vine vinerea viitoare care l-ai făcut