| Voichescu_Denis_1993 a întrebat:

Buna ziua prieteni, am si eu o intrebare legata de suspendarea permisului de conducere!

Mi-a fost suspendat permisul pe data de 22.02. 2014 si azi 04.03. 2014 am fost sa dau examenul 13/15... l-am luat si as vrea sa stiu cand o sa primesc permisul daca perioada de suspendare se reduce la 30 de zile... in 30 de zile de cand mi-a fost suspendat permisul sau de cand am dat acel examen?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul de 30 de zile curge de la data cand ti-a fost retinut permisul pentru suspendarea dreptului de a conduce si, in cazul tau, se implineste pe data de 24.03. 2014, asa ca in 25 poti merge sa-l ridici.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

30 zile de cand a fost suspendat (tinand cont si de ce 15 zile in care ai avut dovada), deci practic 45 zile de cand ai comis contraventia

| Voichescu_Denis_1993 explică (pentru suntserios):

Permisul a fost pentru consum de alcool... nu am dovada cu drept de circulatie...