Întrebare recomandată | Ureche_Alexandru_1990 a întrebat:

Buna ziua si salutare tuturor,
Vreau sa imi deschid un SRL-D pentru productia de sucuri naturale,mai exact de smoothie.
Smoothie-ul pe care doresc eu sa il produc este din iaurt cu fructe si sa il vand in magazine,hipermarket-uri, iar ceea ce nu reusesc eu sa inteleg este ce cod CAEN i se atribuie genului acesta de afacere.Pana acum am gasit urmatoarele dar nu sunt sigur ca sunt bune:
1107-productia de bauturi racoritoare nealcoolice, productia de ape minerale si alte ape imbuteliate.
1032-fabricarea de sucuri din fructe si legume.
4631-comert cu ridicata al fructelor si legumelor.

Aveti idee care cod CAEN este bun pentru genul acesta de afacere?

1 răspuns:
| Pardelian a răspuns:

1. Nu trebuie neaparat sa-ti faci srl poate fi pfa-persoana fizica autorizata sau if-intreprindere familiala
2. Cel mai bine sa fie neplatitoare de tva
3. Nu trebuie neaparat un singur cod caen pot fi 2 sau 3 sau poate fi un srl care are toate codurile caen