| okapii a întrebat:

Sotul meu a fost pensionar pe caz de boala aproape 10 ani, in urma cu 2 ani i-au taiat pensia, acum a decedat. Exista vreo posibilitate de a primi vreun ajutor de inmormantare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu a lucrat nicaieri dupa incetarea pensiei sau nu indeplinea conditiile pentru a primi pensie? Fii mai explicita si o sa-ti dau un raspuns concret.

| charleslouboutin a răspuns:

Pai din cate stiu eu, nu ai de ce sa nu primesti. Este in jur de 2000 ron oricum.