| hatze a întrebat:

Bună ziua TPU. pot încărca ore clip pe youtube cu gameplay-uri de (cu) jocuri? nu îmi cere nimeni drepturi de autor sau alte prostii? nu vreau sa-mi pierd contul de youtube și de asta am pus această întrebare. dau fundă

Răspuns Câştigător
| aLeXz95 a răspuns:

Da,la jocuri nu iti cere nimeni nimic, dar ai grija sa nu adaugi orice melodie pe fundal, deoarece iti blocheaza clipul cei ce detin drepturile de autor asupra melodiei respective(Atentie! poti adauga muzica, care nu detine drepturi de autor.Ex:Argatu`- O sesiune pe folclorul romanesc si aroman deoarece el nu detine drepturi de la vreun studio de inregistrari...), sa ai grija si la durata clipului sa nu fie mai mare de 15 minute(mie nu mi-a mai dat voie sa incarc video peste 15 minute si mi-l oprea la min 15)Succeshappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru aLeXz95):

Nu conteaza daca e piratat jocul?

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu cere nimic, stai liniștit!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Azµre):

Nu conteaza daca e piratat jocul?

| JusTPauL a răspuns:

Poti sa pui, nu-i nici o problema, asta daca nu pui o melodie pe fundal care ar putea incalca dreptu de autor.

| hatze explică (pentru JusTPauL):

O să se audă piesa din jocul respectiv, în rest nu pun eu muzică.

| JusTPauL a răspuns (pentru hatze):

E ok, daca e din joc happy

| Palau_David_1994 a răspuns:

Eu le-am sters videoclipurile mele de pe youtube nu mai incalc nici un drept de autor happy