| Theo94 a întrebat:

Care credeti ca va fi prima putere militara in lume peste 50 de ani?

7 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

SUA sau China. Depinde cat de mult vor mai reusi chinezii sa avanseze din punct de vedere tehnologic. Deocamdata, SUA domina destul de categoric la acest capitol, si mi-e greu sa cred ca se vor lasa usor depasiti de alta tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

China.

| alinaalin955 a răspuns:

Tot SUA.
Pentru Statele Unite s-a inventat notiunea de superputere militara.
Cine poate sti cum va fi lumea peste 50 de ani? Poate specia umana nici nu va mai exista.Un virus, un razboi nuclear...

| Netrider a răspuns:

Daca ne luam dupa tendinta economica actuala atunci s-ar putea sa fie China

| BloodAndPain a răspuns:

Mama Rusie...zic! :p

| kevinnn19 a răspuns:

Cu siguranta una dintr cele 3 tari:Rusia, Japonia, China(eu cred ca va fi Rusia)

| AlexBomba a răspuns:

In mod sigur China...