| AlexMaftei2001 a întrebat:

Care sunt criteriile pentru a face credit la apartament?
Varsta, vechime de lucru etc...
Cat timp durează pana iti este aprobat dosarul?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu trebuie sa ai 1 an lucrat și 3-6 luni la ultimul loc de muncă. Acum depinde și de la banca la banca.

Dosarul e aprobat în 1-2 săptămâni depinde și de mărimea creditului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ps. Sunt curios când apare CristiDinBucuresti sa îți zică că ești sărac și se ce ai nevoie de apartament și să nu faci credit că o să dormi pe banca în parc

| Frank51 a răspuns:

Dacă vorbim de apartament, deci un credit foarte mare, sunt mai multe criterii. Ideea de bază este că trebuie un salariu mare, sau girant, deci din start vârsta ta nu poate fi mică ca să ai salariu mare în general. Aprobarea durează în funcție de cum iei și de la cine iei apartamentul, poate dura puțin sau mai mult dar nu exagerat.

| VoidEternal a răspuns:

În primul rând venitul raportat la cheltuieli, nr de persoane pe care le întreții, alte credite etc, apoi vechimea la locul de munca. În rest...