| addictedformetal a întrebat:

Cat ar costa o imputernicire legalizata la notariat? In cazul in care un minor vrea sa plece din tara(excursie).

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, la sfârşitul anului 2012 de revelion am fost plecat din ţară şi mai aveam un pic până împlineam 18 ani şi a trebuit buletinele tuturor, mamei, tatei şi a persoanei cu care ies şi intru în ţară, şi 40 de lei, atât costă la notar.
Sper că te-am ajutat o seara frumoasă!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o imputernicire ci o declaratie. Costul minim este de 18, 60 lei (15 lei onorariul notarului si 3, 60 lei TVA).

regis
| regis a răspuns:

Pe mine m-a costat 25 de lei, tariful difera insa de la un notar la altul.

Răspuns utilizator avertizat
| Bugsbunny07 a răspuns:

Buna..Pai 40-45 maxim 50winking