| EUeStEEu a întrebat:

Cât câștigă un judecător în România?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul unui judecator nu este unul fix, depinde de instanta la care este (judecatorie, tribunal, Curte de Apel, ICCJ, etc), vechimea in munca si functia pe care o are. Poate fi de la cca 8.000 lei la peste 25.000 lei.

| Simpatic a răspuns:

Depinde de gradul lui, de instanta la care activeaza si de vechime, salariile incep de la 10.000 de lei pentru incepatori si ajung la fara numar pentru mosii si martalogii de la Inalta Curte de ex. unde au peste 30.000 de lei salarii in mana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea mult castiga si la cate abuzuri fac ei nici nu merita.