| Ilincamatei83881 a întrebat:

Câștigă bine un judecător la început?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Stiam ceva in jurul sumei de 10.000 de lei dar nu stiu sa iti zic daca in mana sau brut. E mai mult din auzite asa circula vorba, deci are un pic de adevar.
Eu cred ca e vorba de 10.000 de lei in mana!

| Ilincamatei83881 explică (pentru Simpatic):

Adică 10 milioane sau cat? laughing

| Antisistem11 a răspuns (pentru Ilincamatei83881):

100 de milioane.

| Simpatic a răspuns (pentru Ilincamatei83881):

Cine mai munceste mai pe 10 milioane de lei vechi, 10.000 de lei inseamna 100 de milioane de lei vechi, de cativa ani vorbim in lei noi nu in sute de milioane ca in trecut.
Judecatorii cu vechime trec lejer de 20.000 de lei in functie de instanta la care lucreaza, cei de la Inalta Curte nu vrem sa stim cat au poate la vreo 50.000!?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca a ajuns judecator, inseamna ca are peste 40 de nai si cel putin 15-20 de ani experinta in domeniul respectiv, deci salariul este pe masura experintei si a functiei, peste 5-10.000 lei.

PS Platile/salariile in "milioanele" vechi nu se mai fac de peste 10 ani, de cand banii vechi au iesit din uz/ folosinta.

| 1234568807 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ea a intrebat cat castiga un judecator, nu un jucator laughing

| gabicoo a răspuns:

Dă! Dacă nu-l dă nimeni în gât!
hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legea 153/2017
https://lege5.ro/......e-153-2017

| CassiusAlexander a răspuns:

Bine comparat cu unele joburi, prost comparat cu altele, normal.

| Alex08062018 a răspuns:

Cred ca la inceput nu se castiga extraordinar nicaieri

| Marcus99 a răspuns:

La inceput nu prea se castiga bine nicaieri

| Andrei226035 a răspuns:

La inceput nu prea se castiga bine in general