| Wenttmann a întrebat:

Cât costa Impozitul la un Mercedes Cls motor 3000 din 2007?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Impozitul auto poate diferi de la o localitate la alta, este un impozit local si este stabilit prin hotarare a consiliului local. Acesta poate fi mai mare decat cel prevazut in Codul fiscal, cu pana la 20%.
Conform Codului fiscal impozitul auto se calculeaza in functie de categoria masinii si de capacitatea cilindrica a motorului, la cel indicat de tine ar fi de 2.160 lei. Daca se aplica majorarea de 20% impozitul ar fi de 2.592 lei. Impozitul exact il poti afla doar de la compartimentul de impozite si taxe al primariei sau consultand HCL privind impozitul pe anul 2015.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 3000 ron

| Pardelian a răspuns:

Un cunoscut are bmw 530 d si plateste 2600 ron.

| Wenttmann explică:

Mulțumesc tuturor.

| Mikkyiz a răspuns:

Depinde de judet... in Bucuresti este 2160 de lei anual