| georgeee23 a întrebat:

Cât durează ca cererea de publicare a schimbării numelui să fie publicată în Monitorul Oficial?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate dura cca 10 zile.

| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce numele este deja aprobat si schimbat, se face publica schimbarea lui, in primul monitor oficial.
Practic dureaza mai mult sa ti se aprobe schimbarea numelui, decat publicara lui.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Violleta2022):

AnaMaria50, te apreciez ca esti foarte entuziasta, dar limiteaza-te la ce stii foarte bine.
Publicarea schimbarii numelui in M.Of. se face inainte de schimbare si nu dupa, un exemplar al acelui M.Of. este obligatoriu sa fie depus la dosar, anexat cererii de schimbare.