| roxana4825 a întrebat:

Cati ani a murit Ceausescu?

Răspuns Câştigător
| unicka a răspuns:

Cred ca alta e intrebarea ta sau nu o inteleg eu?
Sa nascut pe data de 26 ianuarie 1918 la Scorniceşti si a decedat pe data de 25 decembrie 1989 la Targoviste

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu a gresit nimeni altcineva in afara de tine. In intrebarea ta initiala nu apar nicaieri cuvintele "are" si "cand". Ba mai mult, nici reformuland intrebarea nu ai reusit sa fii coerenta si nici in raspunsul pe care ti l-ai dat singura nu ai reusit sa te exprimi, macar la nivelul fetitei mele care are doar trei ani.
In concluzie, decat sa ii critici pe cei care au incercat sa te ajute, pune mai bine mana si invata, fa niste exercitii de scriere (compuneri sau macar propozitii cu cuvinte date) si poate in final vei reusi sa mai si citesti cate o carte. Nu o lua ca pe o critica, ci ca pe un sfat.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Foarte interesanta, intrebarea ta! Chiar m-a pus pe ganduri!

Si, de sub mine, urla gandurile: Baaa...in ce limba o vorbi asta acasa?

| cretzufinish a răspuns:

S-a nascut pe 26 ianuarie 1918
A decedat pe 25 decembrie 1989
Sunt 20 de ani de cand a murit.
Si a murit pe loc, nu in mai multi ani. Selecteaza tu raspunsul ca eu nu am inteles ce ai vrut sa zici laughing

| Matusha a răspuns:

Eu cred ca inca nu a murit definitiv. tot moare el de vreo 20 de ani incoace dar mai sunt nostalgici prin memoria carora mai traieste inca. probabil la a 30 a generatie post revolutie va muri poate definitiv, dar tot mai ramane in cartile de istorie, din pacate.

| danut a răspuns:

O sa mai moara cativa ani, plus una mie si gata.

Răspuns utilizator avertizat
| madycoco a răspuns:

Poate cati ani a trait Ceausescu ...sau cand a muritbig grin poate asta ai vrut sa intrebi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i-au trebuit multi ani sa krape. L-au impuscat si au fost suficiente citeva minute pina a krapat. Cunostinta si-a pierdut-o chiar mai repede, in primele secunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai as da doua raspunsuri, 1 pentru popor e mort pentru altii poate traieste 2 pentru popor e viu si pentru altii e mort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai vrut sa intrebi la cati ani a murit laughing corecteazati scrisu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai aiurea intrebare din punctul meu de vedere... a murit la 71 de ani

| datesraluca a răspuns:

Sau poate vrei sa zici in ce an a murit! In decembrie 1989

| roxana4825 explică:

Nu ati gresit ohhh. Cati ani are Ceausescu cand a murit? Ceausescu ani a murit 64 ani happyhappy da asta e raspuns :d voi ati gresit sad