| anonim_4396 a întrebat:

Ce acte imi trebuie dosarul de bursa sociala?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. În primul rând, sper c-ai vrut să întrebi „Ce acte îmi trebuie PENTRU dosarul de bursă socială?" - Mai mare atenție pe viitor.
2. http://polito.ubbcluj.ro/......t_Sem2.pdf - Acolo ai descris punct cu punct.
În principiu acestea sunt cam pentru toate facultățile de stat din România - dar uneori mai pot apărea variațiuni dictate de tot felul de birocrați mărunți care n-au treabă pe-acasă.
Dar, în principiu, astea sunt: Cerere de bursă scrisă de tine, certificate de naștere în copie a tuturor membrilor familiei, declarație de venit, adeverință de venit de la ANAF (în care să scrie că n-ai pământ, acțiuni la corporații, în fine), cupoane de pensie/adeverință de salariu (ca să faci dovada că ai sub 530 ron net/membru de familie) sau certificat de deces dacă ceri bursă socială pe caz de orfan.

Succes.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le gasesti aici: http://sas.unibuc.ro/......ociale_ro. Numai bine!

| Nastia a răspuns (pentru Ioandelasal):

Vreau actele necesare pentru a obtine bursa sociala, nu sa intru la facultatea asta.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Nastia):

Sunt aceleasi acte pentru toate facultatile din Romania.
Trebuie sa fie si pe site-ul facultatii tale ori intrebi la secretariat.

| Nastia a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu e nicio informatie in sensul asta ca nu intreb de proasta.