| Narcis2007 a întrebat:

Ce acte imi trebuie pentru a deschide o firma/companie?
ce beneficii si ce dezavantaje pot avea daca detin o firma?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau si vei afla tot ce vrei, inclusiv pot sa-ti faca actul constitutiv.
Oricum acesta este primul pas, trebuie sa-ti faci rezervarea denumirii firmei.
Daca ai o firma poti desfasura legal o activitate sau mai multe.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Piața de afaceri este încă "blocată", puterea de cumpărare încă slabă.
La Camera de Comerț trebuie să te adresezi pentru actele necesare firmei.
Pa, pa.