| realitatea.net a întrebat:

Ce intrebari ai pentru MINISTRUL INVATAMANTULUI, DANIEL FUNERIU? Trimite intrebarea aici si urmareste raspunul live pe www.realitatea.net/videochat, astazi de la 13.00

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

L-as ruga sa puncteze trei mari reusite in activitatea sa de pana acum ca si ministru, precum si urmatoarele trei prioritati pe care le are in vedere, cu termenul de implementare pentru fiecare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce nu mai este învățământul de calitate? La ora actuală a ajuns să fie cantitativ! Cum comentați acest aspect care este un semn de alarmă?
Mulțumesc.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

De ce profesorii nu isi dau silinta sa ii invete pe copii carte? Stiu ca au salarii mici dar asta nu este o scuza, si eu lucrez in domeniul sanitar si, cu toate ca nu am primit bonurile de 2 luni si mi se va reduce salariul, nu imi bat joc de pacienti!

| myrazvy a răspuns:

Domnule ministru, pentru a va face meseria dvs si pleva ministeriala votati fel si fel de legi ale invatamantului, nu vi se pare o discriminare intre cei ce au fost elevi si au sustinut un examen dupa o metodologie diferita de cea de acum?
Haideti sa fim cu toti egali, ca exemplu: de ce unu care anul asta a dat bacalaureatul a luat mai putin decat cel de anul trecut? pentru ca anul trecut erau probele orale care contau si foarte mult la media generala, acum dvs si pleava le-ati luat aceasta sansa de a fi marit si lor mediile. Dati domnilor o lege, dar sa ramana cel putin 5-10 ani in vigoare, nu azi o lege maine alta.
Am ajuns sa-i dau dreptate domniei sale Traian Basescu cand a precizat ca scoala romaneasca scoate numai prosti.

Răspuns utilizator avertizat
| gabriela a răspuns:

Nu urmares Realitatea, nici daca e live Daniel Funeriu! Am principiul mau. ignor manipularea, prostia, pe Cretuleasca, Ursu, Stancu.etc. Ma uit ca, oare Realitatea a devenit user la TPU?, daca da...am plecat eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ce facultate a terminat Elena Basescu? Pt. ca este mai proasta decat aia care au terminat o facultate in Romania-daca tot ne legam de facultati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde a invatat sa vorbeasca romaneste?
Cine l-a propus ca ministru al invatamantului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O intrebare pentru daniel funeriu : Atunci cand el a fost scolar i-a placut sa ii se schimbe orarul bacalaureatului si acum vrea sa ne bage la scoala si vara. eu lucru vara imi castig bani ca colegii dumnealui de partid nu le da parintilor mei destul salariu sa intretina un baiat la liceu si o fata la 2 facultati, da este usor pentru ei ca traiesc dupa spinarea romanilor daca se va continua asa, si nu e o amenintare elevi scolilor se vor aduna si vor protesta ca noi suntem viitorul sa nusi bata joc de el! Sper sa ajunga raspunsul la dumnealui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa stiu daca se mai face seral?

| sunshine_6269 a răspuns:

Cum se va face repartizarea la licee pentru anul urmator? Nu s-au dat teze cu subiect unic. Unii inca mai au incredere ca veti luao decizie buna! Multumesc!

| vinter a răspuns:

D-l ministru stie ca un profesor de limba latina merge la 5 scoli pentru a avea o catedra de 18 ore?