| numesiprenume0 a întrebat:

Ce parere aveti de pensiile speciale? Credeti ca vor fi eliminate? Care este mai eficienta ca optiune: Asumarea raspunderii guvernului sau Ordonanta de urgenta a guvernului? De ce nu se foloseste pentru a anula pensiile speciale, daca se discuta numai ca trebuie anulate?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui eliminate in totalitate si toti sa aiba pensie doar dupa contributia la pensie.
Nu cred ca ar fi nevoie de OUG si nici de asumarea raspunderii, cred ca ar trebui depus un proiect de lege in Parlament.

| mgtow a răspuns:

Nu imi pasa. Sa se duca in masa cu politica

| RAY a răspuns:

Sa se dea la toata lumea pensie speciala, propun si pensie speciala daca stai pe TPU asa ca bonus, normal ca nu e corect, de ce sa aiba uni iar alti nu, guvernul asta e ceva provizoriu, daca va face asta va castiga electoral, deci ar fi foarte bine pentru ei

| goguPatent a răspuns:

Probabil nu vor fi eliminate. Pnl se foloseste de subiect doar pentru capital politic, ca in final si ei beneficiaza de ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce părere? Ni se întoarce stomacul pe dos de ce ni se întâmplă și tu ne întrebi ce părere avem? Scuză-mă!

Poporul ar trebui să reacționeze, ca doar n-o veni Trump sau Putin să schimbe legile astea. E o mojicie ce fac ei. Ne răcim gura de pomana. Nu știu ce se va alege de țara asta.

Dumnezeu s-ar indura mai mult de ea DACĂ nu oamenii nu ar pupa moaște, nu s-ar ruga la Maica Tereza, Sfânta Maria, etc. Si ei depindeau, și depind de Dumnezeu, asa ca resursele de care avem nevoie nu le găsim decât la Dumnezeu. El este bogat in TOATE!