| Pitbullllll a întrebat:

Salut baieti! Daca vreau sa dau de permis trebuie sa invat si oug(ordonanta de urgenta a guvernului)?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa stii si OUG 195/2002, intrebarile sunt si din aceasta.

| sierra1 a răspuns:

și fetele au permis!

la "legislație" îți dă profu'/ilnstrucoru' tot ce ai nevoie

| Liviu a răspuns (pentru sierra1):

Esti funny :3 de fel sunt misogin cand vad femeie la volan, in rest, respect femeia ca oricare alt om, sau fiinta laughing dar la volan laughing nu ma pot abtine, ai fost asa de cute...haha cand vad femei blonde la volan ma bufneste rasu instant(nu stiu daca am motive sau nu, dar imi aduc aminte de bancurile cu blonde si ironia sorti ador blondele laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Liviu):

2,5 mil de femei au permis de conducere, iar numărul bărbăților e dublu. Dintre aceștia, 20% au fost amendați anul trecut, în timp ce doar 8% dintre femei au fost sancționate

ce deducem noi de aici?

https://www.digi24.ro/......ile-924832

| Liviu a răspuns (pentru sierra1):

Ca femeile conduc doar cand barbati beau o bere?
Scuze, eram doar rautacios laughingNu stiu, e logic ca soferi incurcareti is si de o parte si de alta a sexului.Dar ma unge pe suflet cand vad o blonda la volan carelaughing incurca tot.Si crede-ma,cand vad cate o femeie cand incurca traficu,ma bufneste rasu,apai daca vad un barbat,ma apuca isteriile laughing dar nu o zic in sensu rau,doar ca ma amuza mai ales in parcari cand vad cat efort depun unele persoane, chiar si barbati.Dar tot e funny, e funny daca nu face parcarea langa masina mea, ca la cum parcheaza anumite persoane, vai mama...dar cu bune cu rele toti facem gafe.Iar eu iubesc femeile care fac gafe des cand nu e masina mea pe langa masina lor laughing)

| siriusblack98 a răspuns:

Ce treaba are soferia cu ordonanta de urgenta? Te intreb ca pur si simplu nu imi dau seama cum ai reusit tu sa faci legatura intre ele.

| Pitbullllll explică (pentru siriusblack98):

Ma faci sa râd jur, ai permis sau cel putin ai citit cartea noului cod rutier?laughing)))

| Lucian4 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Da, si OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice

| siriusblack98 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Ba copile, cred ca am permis dinainte sa ai tu buletin. Ai spus ordonanta de urgenta, care din ele din ele ca sunt mii. Puteai sa zici OUG 195/2002. Dar asa dupa mintea ta, trebuie sau nu trebuie sa cunosti legislatie rutiera? Ma faci sa rad jur cu asemenea intrebari de copil de 2 ani.