| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre Klaus Iohannis ca presedinte?
Dar de Crin Antonescu?

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Mie mi se pare ca este ok. Macar incearca sa comunice intr-un fel sau altul la nevoile oamenilor, comparativ cu Basescu. Plus de asta, recent am vazut mult mai multi indivizi trasi la raspundere de DNA.
Mentalitatea romaneasca, din pacate, este una destul de confuza. Oamenii vor ca presedintele sa faca schimbare, dar nu stiu exact ce schimbare vor. Sau daca vor o anumita schimbare nu prea stiu si nu prea inteleg ce anume presupune schimbarea respectiva. Plus de asta vor schimbarea in doi timpi si trei miscari, fara sa realizeze ca presedintele nu are puterea suprema. Nu poti schimba structura unei tari intr-o saptamana. Este un proces lung, pana si lui Putin i-a luat cativa ani. Iar apoi, fondurile noastre, sa fim seriosi, nu sunt uriase. Cand fondurile iti sunt limitate, solutia nu are cum sa vina imediat, poate doar daca noaptea te transformi in magarul fermecat si incepi sa scoti bani prin partea dorsala.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Are comportament de pensionar. Isi ia nevastsa la brat si se plimba prin toata lumea.

| OmniSpirit a răspuns:

Politicienii sunt simple marionete ale guvernului mondial.
Oameni fara scrupule...

| AnaMtpu a răspuns:

Amandoi sunt o apa si-un pamant! Niciun politician, actual, in functia de presedinte, nu va actiona in interesul tarii, mereu prioritate vor avea interesele personale.