| Birjaru a întrebat:

Sunteti de acord cu legalizarea prostitutiei?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Birjarule, nu ai nevoie de acordul nostru pentru a-ti castiga painea.
sunt sigura ca iapa va renunta la armasarul cu care te-a inselat pentru un gigolo ca tine.

20 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu!
Nu sunt de acord, cu legalizarea prostituției.

| lolly a răspuns:

rolling on the floor de acord cu BlahBlah, NU sunt de acord! du-te pe autostrada parasutele sunt acolowinking

| lplostonyou a răspuns:

Da ar fi si timpul sa intram si noi in randul lumii civilizate,vezi exemplul olandei si a altor tari europene,dar nu noi totdeauna trebuie sa fim mai destepti decat altii,mai ortodocsisadar fi bine si pentru stat deoarece ar incasa mai multi bani la buget si ar fi bine si pentru om ca ar avea unde sa-si descarce tensiunile sexuale, nu ar mai fii atatea violuri si alte chestii de gen, 70-80 la suta din tara asta e de acord cu treaba asta.

| lplostonyou a răspuns:

Amy in Olanda si alte tari cum nu se bat? zi-mi tu mie.cum pot altii sa fie mai civilizati,cu tot cu sexul si pornografia asta si noi nu putem, parerea mea e ca noi suntem intoleranti total fata de altii care au alte mentalitati si alte obiceiuri si din pacate cred ca din aceasta cauza ne gasim in situatia asta de ca*a in care e tara acum, am ramas inca cu conducator comunist si marinar care e un frustrat si retardat mintal.

| XK a răspuns:

Da, pentru ca asa isi va castiga si mama ta o paine cinstitawinking

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ce ingusti la minte sunteti. Asta oricum e cea mai veche meserie de pe pamant. Daca ar fi legalizata nu ar mai fii atatea boli transmisibile si statul ar castiga ceva bani (multi)de pe urma acestei practici.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

@amy : fatuco daca s-ar legali prostitutia nu o sa mai vezi curve la orice colt de strada cu pesti. Tocmai asta e chestia, daca ar fi legala, ar fi anumuite locatii =bordeluri unde curvele ar fi cu analizele la zi si actul s-ar consuma numai in locul respectiv. Nu cum vezi acum in orice parcare si in orice tufis curve facand sex.

Daca voua va place asa sa vedeti sex pe strada cu parasute avand toate bolile posibile atunci fiti impotriva, incultilor!

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Pai daca la fete le place si fac de buna voie, dc sa le opreasca statul? raised eyebrows Pot face locuri pe centura special amenajate, ca fetele sa isi iau atestat pentru. prostitutie, statu pune impozit pe asta, si uite cum statu castiga, fetele castiga, camionagii castiga. laughing)

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Parerea mea este ca si asa lumea este religioasa doar cu numele, adica ei nu se duc la biserica, injura, dracuie, dar in schimb de inviere se duc sa ia lumina ca asa e de obicei. [un exemplu care mi-a venit in minte]

Cum a spus si Respect, din foarte multe puncte de vedere este bine:
Violatorii vor avea unde sa isi descarce fanteziile sexuale
Locuri de munca noi
Fabricile de medicamente vor avea nevoie de mai mult personaj pentru a produce mai multe medicamente
Importul de masuri de protectie va creste [prezervative, anticonceptionale]
Bugetul tarii creste pentru ca acest lucru poate fii impozitat

La periferiile oraselor este necesara o modernizare si crearea spatiilor special amenajate pentru prostitutie, in felul acesta nu va scapa de sub control.

Si multe. Acum nu imi vin in minte. [eu spun ca pe plan economic este destul de bun] Iar daca o fata vrea sa faca asta si nu o obliga nimeni, e sanatatea si trupul iei...

| VacutzaRoscata a răspuns:

No way
sunt destule care o fac si fara bani

| νєησм a răspuns:

Da 100% de acord.

| Jαne a răspuns:

Da daca preturile nu sunt exageratehee hee

| BaNnGi a răspuns:

In primul rand! eu una nu sustin aceasta legalizare deoarece femeia este deja considerata de barbat din cauza unora care nu sunt constiente iar acest lucru ar inrautati situatia.in al doilea rand am ajuns o tara de **** unde oamenii se vand intre ei si profita de pe urma aceasta...ok cine vrea sa se prostitueze bravo sa fie sanataoasa, dar sa mai fie si legalizata acest lucru? pai hai ca e culmea, in fine pana la urma fiecare cu ce are si cum se descurca dar asta e parerea mea

| ioska a răspuns:

Nu,pentru ca lucrurile ar scapa de sub control
Romania nu e pregatita financiar pentru asa ceva, gandeste-te cati bani s-ar cheltui pentru ele(medicamente, locuri special amenajate-bordele moderne laughing)

| JuLien a răspuns:

Da!

| StupidANDContagious a răspuns:

Mereu am fost împotriva.Cât de morali suntem? Îţi dai seama ce o să fie la periferiile Bucureştiului? No Way.
Şi oricum. trebuie să fii bătrân, prost sau ipotent să dai bani pe femei(nu generalizez).

| StupidANDContagious a răspuns:

@fetitaCUbomboanele: Incredibil. Uşor tipa, aici fiecare işi spune părerea.Nu trebuie sa fim de acord cu tine ca să fim culţi.hai na.
Ok,sunt aspecte pozitive( faptul ca va fi controlat fenomenul, controlarea raspandirea bolilor venerice),dar ar trebui luate in seamă mai mult cele negative, ca: alimentarea traficului cu fiinţe umane exploatate sexual, incompatibilitatea cu morala creştina şi încurajarea adulterului. (:

| Amy_9572 a răspuns:

Nu... tie ti-ar conveni sa vezi pe la blocul tau sau la magazis sau oriunde numai curve aproape dezbracate cu fite si comportamente jegoase? Iti dai seama ca s-ar crea un haos pe strazi si la colturi de blocuri, cu drogati si mafioti care se bat pentru curve... NO WAY! Clar nu!

| Dragosh195 a răspuns:

Da bineinteles!
sa spunem ca sunt prostituate...acestea o fac de bunavoie si si impotriva legii...asa ca de ce nu?!

| danny_5834 a răspuns:

Salut! Raspunsul meu la aceasta intrebare este nu! Nu vreau sa fie legalizata prostitutia. A te prostiua inseamna a te vinde si asta este foarte mare pacat, v-as sfatui si pe voi sa nu fiti de acord cu asa ceva.