| FreeStyle_6834 a întrebat:

Ce parere aveti despre politica din MD in timpul prezent?

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Reuşesc, dar foarte greu - ca şi noi de altfel, să se rupă de comunism şi de ghearele Moscovei.

| Gizăz a răspuns:

Prietene, să nu ştii iniţialele unei regiuni istorice ale ţării e grav, denotă ignoranţă crasă şi nu e un lucru aşa banal, să spui că nu oricine ştie despre ce vorbeşte. Eu presupun că se referea la Republica Moldova, ştii tu... statul ăla la est de noi separat de râul Prut.

RMD în 20 de ani maxim se va uni cu România ori graniţa va ajunge de formă.

| UNfriendLY a răspuns:

Fac eforturi sa indeparteze comunismul, sa-si revina dpdv economic si sa se uneasca cu noi.

| gigiro a răspuns:

Ce inseamna MD? Te rog frumos sa dai amanunte, nu toti stiu ce inseamna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi avem mari probleme cu politica din ro, ce sa ne mai stresam si cu voi?

| SeNyS a răspuns:

Pai ce cred si de politica noastra... jalestraight face

| FreeStyle_6834 explică:

Traduc plu cine nu stiu, MD - Moldova )))