| omulpaiangan a întrebat:

Ce poate pati un minor daca este prins la el cu :
1. spray cu piper
2.rozeta
3.baston telescopic.
Dar daca le foloseste intr-o bataie?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

daca ai peste 16 ani poti raspunde penal pentru arme albe, daca nu raspund parintii

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielaIoana a răspuns:

Este dus la politie si primesti amenda.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Aha, deci inca nu le-ai folosit...Nu face vreo prostie cu alea ca o sa ai de suferit chiar daca esti minor. Acum asta e legea (ca si minorii sa raspunda penal pentru faptele lor).

| EllyClau a răspuns:

Numai exista scoala de corectie, daca ai peste 16 ani ..succes prietene. mititca puppy dog eyes iar daca nu, parintii tai o sa plateasca in locul tau. sper ca nu esti tu respectivul.

| ProblematicUser a răspuns:

Pariniti tai vor avea de suferit si vor fi contactati de Dispeceratul de Politie din orasul tau. Daca ai 14 ani poti intra intr-un program de corectie.