| Revenger a întrebat:

Ce se aude cu petardele de revelion? Avem voie pana la urma? Ca din cate stiam sunt interzise pana pe data de 30.

Răspuns Câştigător
| Mariaa20 a răspuns:

In fiecare zi se gasesc cate 4 cate 5 sa bubuie petarde.
si da avem voie.prietenul meu a cumparat detoate.si cand l-am intrebat a spus ca avem voie,
asa ca folosestele linistit;*

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosirea lor legală se face în ultima zi a anului (30 sau 31 decembrie) și prima zi din noul an (1 ianuarie), restul se amendează și se confiscă!
La mulți ani!
Pa, pa.

| Intruder19 a răspuns:

Ai voie doar petarde de cls I,

| xlmpq a răspuns:

Da ma eu de o saptamana tot arunc cu petarde laughing

| Gicone a răspuns:

Nu mai sunt interzise daca folosesti petarde mai mici de 5g de praf de pusca si sa nu le folosesti in locuri unde sunt multi oameni. tata e jandarm si mi-a spus asta.