| Yo98 a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine va rog cu un lucru.De ce in aceasta tara de tot rahatul au fost interzise petardele si artificile? Pentru ca exista cate 100 de labagii care in noaptea de Revelion se ranesc ca prostii dandu-se mari ca pot sa tina o petarda in mana sau ceva de genul?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si pentru ca unii le folosesc la altceva decat sunt ele concepute.

| Chαяtreux a răspuns:

Da, ala-i raspunsul.

| LolaLollita a răspuns:

Nu pentru ca se ranesc cei 100 de. oameni. Daca si-ar face rau numai lor, ar fi bine.
Sunt interzise din cauza acelor personaje care ranesc alte persoane. De cate ori nu s-a auzit "copil ramas orb dupa ce a aruncat cineva cu o petarda in el".

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Cam asa ceva dar si din cauza ca unii se apuca sa foloseasca artificiile si petardele ca arme sa vandalizeze.

| pcsick a răspuns:

Daca la cei 14 ani ai tai reactionezi asa, nu incerci cel putin sa intelegi cat rau ar putea sa-ti faca o petarda de 5cm, e clar. vecinul meu are un pusti de 15 ani, acum un an copilul si-a incendiat casa cu petarde pe langa asta are lipsa si cateva degete. ia gandetste-te mai bine. si pustiul ala e super inteligent, stie vreo 2 limbi straini si limba romana de"100" de ori mai bine ca tine.

| Yo98 explică (pentru pcsick):

Petardele sunt facute pentru a fi date afara, nu in casa.