| hello1kitty a întrebat:

Ce se intampla daca furi din DM? Ii intereseaza macar pe angajati daca fura vreun client? Se uita cineva dupa clienti ca nu cumva sa fure? Au angajatii ceva de pierdut din salariu daca se fura?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Se intampla ca, daca esti prins, poti fi urmarit si apoi condamnat penal pentru furt.
2.Se uita camerele si putin si salariatii.
3. Daca la inventar sunt lipsuri si nu se stie cauza acestea se vor imputa salariatilor si retine din salarii.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Au camere peste tot in magazin. Ai vazut ca este si un gardian acolo?

| hello1kitty explică (pentru darrio2007):

Nu este niciun gardian

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa se uite nimeni, fiindca acum au camere de luat vederi peste tot si nici nu apuci sa ajungi la iesire ca esti prins, vine politia ti se face dosar penal si aasa ajungi infractor de mic.

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

N ai si tu bani de un sampon, sincer?

| hello1kitty explică (pentru blackann):

Dar nu e vorba ca vreau sa fur. Sor mea mi-a spus ca din cand in cand mai ia cateceva fara sa plateasca si imi faceam griji

| darrio2007 a răspuns (pentru hello1kitty):

Si ce face sora ta cum crezi ca se numeste, imprumut de „cateceva"?
E furt clar. Pana va prinde.