| 94Lucifer94 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă te prinde poliția în Anglia că conduci fără carnet? Adică să nu ai deloc pentru categoria B.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primesti felicitari si probabil ceva ani de parnaie

| snzpaul a răspuns:

Dosar penal și pușcărie. În România faci între 1 și 5 ani, ba chiar mai mult: acolo și mai mult, probabil.

| BJK1903 a răspuns (pentru snzpaul):

Trebuia sa ii spui ca primeste o cutie cu bomboane laughing)...

| Mirris a răspuns:

De ce ai conduce fara carnet?

| AdrianLvs a răspuns:

Pai in Romania primesti dosar penal, care cel mai probabil va rezulta o amenda penala, trecuta in cazier.Acum 1 luna m-a prins politia conducand o masina pe o strada..in fine am ajuns la sectie mi s-a spus ca se va lua o masura neprivativa de libertate sau o amenda de 2000 lei parintilor, dar fiindca parintii au cooperat cu organele de politie, si le-am spus ca imi pare rau de fapta pe care am facut-o, am primiti doar o masura neprivativa de libertare fiind supravegherea. Oricum in cazul in care esti minor, cel mai bine e sa astepti pana la 18 ani si sa dai examenul auto.

| 94Lucifer94 explică (pentru AdrianLvs):

Mă interesa mai mult consecințele aici in Anglia, dar felicitări ca ai scăpat doar cu atât.