| gimytw a întrebat:

Ce se intampla daca te prinde politia ca conduci si nu ai nici permis de conducere nici 18 ani?

Răspuns Câştigător
| tim a răspuns:

Deci tu scapi cu amenda, si inca ceva chestii, in functie de unde esti prins, daca ai facut vreun accident, etc. proprietarul masinii, sau cel care ti-a dat voie o pateste mai tare, chiar daca ai acordul lui(atunci o pateste rau) dar si daca nu ai acordul tot o pateste. deci pe scurt e o treaba complicata si urata de tot, mai bine nu conduce. bine, o poti face pe un camp, in padure, locuri din astea ce nu sunt in oras, sat, care nu sunt drumuri publice

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Iti face dosar penal si iti vei rata viata fiindca pe urma nu te vei mai putea sa iti iei un serviciu important niciodata si te vor urmari toata viata ca sa vada daca mai calci gresit. straight face

| vladix a răspuns:

Dosar penal si nu mai ai voie sa dai de permis o perioada lunga de timp

identitate
| identitate a răspuns:

Dosar penal, atat tu cat si cel care ti-a incredintat masina. Daca nu e in masina cu tine poate sa spuna ca ai luat-o singur dar tot o incurca pentru "neglijenta". In plus, degraba nu mai "pupi" permis de conducere.Amenda e raul cel mai mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult de 10 ani nu primesti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii vor trebui sa plateasca o amenda de toata frumusetea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti face dosar penal si poate iti da si o amenda.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Dosar penal sigur, amenda+bataie obtional.

Răspuns utilizator avertizat
| CuvinteFaraSens a răspuns:

Foarte simplulaughing...dosar penal si o amenda maaare pentru parintii iresponsabilihappy