| DaciaRomania a întrebat:

Cine credeți că o să fie următorul președinte al României? Dar fara glume, va rog! Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Mircea Geoană.

| KovacsB a răspuns (pentru gabicoo):

Are sticla de sampanie din 2009 ca nu a baut-o pe toata.

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mi-as fi dorit sa iasa si un 'Vadim Tudor' sa fi vazut cum ar fi tara si condusa de un 'Trump', caci de alde 'Biden' si 'obama' am tot vazut in Romania!

Acum pe bune facand abstractie de ironia de mai sus, eu as vrea sa il vad Presedinte pe Marcel Ciolacu si nu pe Ciuca sau Geoana, imi provoca repulsie si unul si altul!

| ioana748 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, Ciolacu pare singurul viabil.

| Simpatic a răspuns (pentru ioana748):

Haha, ma bucur ca esti de acord cu mine.
dar cred ca ne-am obisnuit in Romania, sa votam pe criterii de genul "nu-l votez pe ala, ca nu-mi place de el, ci il votez pe celalalt ca este mai simpatic! In fond toti politicienii nostri sunt pe acelasi calapod facuti si impart acelasi caracter!
Cred ca doar asa poti sa votezi la noi in tara, caci toti sunt o apa si un pamant, si toti care ajung acolo vor fi inevitabil slugi ale Occidentului, acum eu nu zic ca presedintii nostri ar trebui sa fie ca premierul Ungariei, dar macar sa fie demni si puternici, sa lupte pentru tara lor, sa fie la un minim de nationalism si nu intr-un nationalism extrem!
Eu nu pot si nici nu o sa-l suport vreodata pe domnul Klaus Iohannis pentru ce sluga a dat dovada ca este! pentru ce jocuri face ca sa fie la sefia NATO, si cate nu a facut din tara asta pentru propriul lui interes!

in fine este doar parerea mea!

| ioana748 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, in final nu l ridic in slavi pe Ciolacu. Dar imi place discursul lui, ca macar nu sta pe fundul apei ca nea Iohanis, care zici ca traieste cel putin 3000 de ani. Ce i or trebui atatea nu inteleg. Un grandoman de domeniul patologicului zic. Ne a cam fentat la inceput, parea om echilibrat. Dar este de domeniul trecutului.
In momentul acesta nu vad alt președinte decat Ciocolacu...mai glumesc asa cu fiu miu despre el.
Zicem...ia sa vedem ce mai spune Ciocolacu laughing si este inteligibil omu'.
Mie imi place si de Ponta, dar nu mai zic, ca mi sar haterii in cap.
Lasa ma cu Geoană...ce penibil a fost la alegerile respective, el multumea nevestesii in loc sa multumeasca poporului.Si surpriza, ca si a luat teapa.
Vremea lui Geoană a trecut si sa ne lase ca s-a aranjat si el pe la NATO.
Acum si lohanis viseaza cai verzi pe pereți, nu cred ca o sa reuseasca visele lui la NATO.
Sa se duca in vacante si sa ne lase ca a fentat viata omul asta.

| Simpatic a răspuns (pentru ioana748):

Ponta este foarte cult si citit, insa este un mare hot, atat pot sa spun, este un escroc enorm! are foarte multe milioane de euro in paradisuri fiscale! si da este de o inteligenta iesita din comun, poate manipula foarte usor oamenii care-l asculta, este capabil, dar este si un om diabolic!

| ioana748 a răspuns (pentru Simpatic):

Posibil. M a fascinat cu inteligenta, perspicacitatea lui.
Are bani in paradisuri fiscale?
Pai cred ca toti au.
Poate le fac astia cu paradisurile lor vreo manevra la un moment datlaughing

| Simpatic a răspuns (pentru ioana748):

Vezi ce zic, despre "efectul ponta" vorbeam mai sus, este un fel de loverboy politic, acesta din vorba castiga electorat (ei bine parca nu toti asa castiga alegatorii), este smart tipul! laughing

| ioana748 a răspuns (pentru Simpatic):

E Smart si charismatic, Ponta. Lover Boy politic laughing
Ha, ha, ha Petrica Roman dupa revoluție rupea inimile femeilor.
Era nebunie. Sa ti povestească ai tai.
Dar am inteles ce vrei sa spui cu Ponta, el pacaleste de ambele parti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai știm cine candidează?
Bănuiesc că nenea Ciolacu.

| Dragobeta a răspuns:

Cine candideaza?
Inca nu stim cine.

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Poți să adresezi întrebarea aici, și eu sunt curios cine o să fie următorul președinte:
https://ro.usembassy.gov/ro/
Fără glumă!

| Nedumeritul24 a răspuns:

Traian Băsescu