| Kromocv a întrebat:

Cine poate sa-mi ofere informatii dintr-o carte (detalii despre carte) din Dreptul Privat Roman despre legate si fideicomisele.
Voi fi foarte recunoscator, am nevoie urgent...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Despre legate si fideicomise gasesti informatii si in cartea lui Vladimir Hanga, DREPT PRIVAT ROMAN, Editura Didactica si Pedagogica, Bucuresti - 1978.
De asemenea pe internet vei gasi si alte manuale de drept roman.

| Kromocv explică (pentru Ioandelasal):

Pe internet stiu ca este, am nevoie de carti in care este aceasta informatie deoarece in lucrare trebuie sa indic bibliografia

| Kromocv explică (pentru Ioandelasal):

Daca ai cunoatinte in aceasta directie, indicami inca o carte te rog

| Ioandelasal a răspuns (pentru Kromocv):

Nu stiu altele, nu m-a interesat aceasta materie dupa facultate, am indicat cartea deoarece o am in biblioteca.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai gasesti cartea lui molcut imediat pe scribd si are toate informatiile posibile