| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie mai multe despre obtinerea statutului de Fiinta Suverana? http://adevarul.ro/......index.html

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Si daca o sa obtii sa te legitimezi cu copia de pe certificatul de nascut viu, anterior certificatului de nastere, ce mare lucru? Ai aceleasi proprietati, aceeasi bani, aceeasi pregatire, aceeasi ocupatie. Nu se schimba nimic, draga Barbat Suveran Fiinta Vie Nascut Viu, cum va place voua sa va spuneti. Crezi ca sub CNP-ul tau se ascunde un vas comercial, ca e listat la bursa? Bravo tie, umbla un pic prin tribunale, si o sa scapi de CNP. Dar singura schimbare va fi ca totul va merge mai greoi, si atat.

| Donsavas a răspuns:

Daca acel Ionut Robert ar fi o persoana libera,o fiinta ''vie'', nu s-ar omori pierzandu-si timpul si victimizandu-se in halul ala in fata camerei. Cine vrea sa traiasca in natura, in propria lege, este fix treaba lui. Atata timp cat nu deranjeaza pe cineva, sa faca fiecare ce vrea. Asta inseamna democratie. Ai un salariu, iti cumpreri ce ai nevoie. Ai o locuinta, traiesti cum vrei in casa ta.
Ce va mai lipseste? Vreti sa stapaniti pamantul? Vreti sa mergi dezbracati pe strada? Da' vi se pare ca va tine cineva legati in lanturi? Faceti ce vreti cu viata voastra dar nu schimbati destinul celor din jur. Ceilalti se schimba la voia lor.

| minrest a răspuns (pentru Donsavas):

Nu vor asta, vor ca statul sa le plateasca 100000 lei pe an, ca actionari ai trezoreriei.

| minrest a răspuns (pentru minrest):

Lui KizzMy i se par bazaconii convingerile Fiintelor Suverane, iar conceptiile Activismului Antimedical pe care le impartaseste, i se par foarte logice si corecte. 26 de copii morti de rujeola in epidemia de anul asta. Miscare Antipsihiatrica care a facut atatia morti in anii 70', in Italia si Japonia, cand s-au inchis spitalele psihiatrice, i se pare corecta, dar Fiintele Suverane nu au dreptul sa abereze, ca el.

| KiszMy a răspuns:

La ce ți-ar trebui un "certificat de născut viu", nu poți trăi fără confirmarea unui medic? De unde mai scorniți atâtea bazaconii?