| LanguageMaster a întrebat:

Conform legislației române numai instituțiile pot fi considerate obiective strategice?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai institutiile, de fapt doar putine dintre acestea, sunt considerate obiective strategice. Sunt si obiective economice, dintre cele importante, care sunt considerate asa, de ex. centrala nuclearo-electrica de la Cernavoda, fabrici de armament, centrale electrice mari, etc.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ca tot esti curios la toate, studiaza asta si zi ce crezi -
http://fymaaa.blogspot.it/2016/10/de-la-persoane-la-fiinte-suverane.html