| Demeister a întrebat:

Conform legislației româneşti,unele tipuri de arme albe precum toporul,maceta, sulița şi sabia sunt considerate arme letale?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu asa se raspunde. Pacat de tine.

| darrio2007 a răspuns:

Sunt arme letale in orice legislatie.Pe ce lume traiesti? Pe sub pamant?

| johnnny123 a răspuns:

Mai omule, tu ai internet la ospiciul de nebuni sau esti in libertate?

Ce intrebare poate fi si asta, daca "sulita si sabia sunt considerate arme letale?"

Stii ce este aia o sulita? Stii ce este aia o sabie?

| johnnny123 a răspuns:

La revedere, (nu) te mai asteptam pe aici

| Demeister explică (pentru johnnny123):

Adică ce vrei să zici?

| johnnny123 a răspuns (pentru Demeister):

Vreau sa zic ca pe acest site exista si "raport" pentru limbaj obscen.

| Danger30 a răspuns:

Nu stiu daca in legistlatia romana este specifica sulita ca arma alba laughing), dar cred ca da, toate cele specifica de tine mai sus sunt considerate arme letale