| adita32 a întrebat:

Care sunt actele considerate piraterie conform legislaţiei româneşti.argumentatii daca este moral sau nu sa piratam

3 răspunsuri:
| adita32 explică (pentru zdrangoi):

Articolul 139 indice 8 din Legea 8/1996 se referă la pirateria pe internet, mai exact la punerea la dispoziţie publică,. deci daca eu nu pun la diospozitia nimanui accesul la hdd din pc meu si doar le indic lynkuri de unde pot descarca pe raspundera lor.ma numesc totusi pirat de date?

| zdrangoi a răspuns (pentru adita32):

Banuiesc ca da, atat vreme cat raspandesti informatia.
juridic chiar nu pot sa ma pronunt.
nu sunt de specialitate.