| MisterKat a întrebat:

Considerati necesara obligativitatea votului in Romania? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| Ben. a răspuns:

Nu. nu cred ca ma poate obliga nimeni sa merg la vot, daca eu nu am un candidat conform vederilor mele.nu ma poate obliga nimeni sa votez o banda de incapabili, corupti si hoti.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu. Lucrurile evidente nu au nevoie de argumente.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu, incalca principiile democratiei.

Shin
| Shin a răspuns:

Nu atat timp cat niciuna din optiunile de votare nu ma satisfac. Daca nu vreau sa votez pe niciunul dintre cei care candideaza, nu mi se pare normal sa fiu obligat sa votez. O sa ajungem in ipostaza ridicola, sa alegem pe cineva care nu vrem sa iasa castigator tongue Culmea, nu? laughing
Numai bine, S h i n

| machupicchu a răspuns:

Chiar foarte interesant : o lege prin care sa ne oblige sa avem drepturi..."... cumplit...

prfml
| prfml a răspuns:

Fiecare avem un cuvant de spus, sa nu ne simtim fortati ci sa o facem ca vrem, nu este tata sau mama la conducere sa fim siguri ca ni se doreste binele.

| sese a răspuns:

Daca nu ai avea dreptul ai lupta pentru el.Caca il ai nu te intereseaza. Daca nu votezi lasi pe altii sa faca ce vor cu votul tau prin redistribuire asa ca VOTEAZA chiar conteaza. Iata ce s-a intamplat ca nu s-a votat acum PRM si "jiji"au ajuns la europene.