| popovicivalentinaaaion a întrebat:

Copilul meu a fost inselat pentru a schimba telefonul cu un necunoscut de pe OLX si a trimis telefon valoros (fara sa spuna nimic) prin curier, fara sa primeasca nimic in schimb. Era si normal, ca a fost o pacaleala.
Curierul a verificat telefonul si a trimis coletul primit de la un minor. Delicventul (nume si adresa falsa) a ridicat telefonul, iar noi parintii am aflat dupa o zi.
Va rog un sfat cum pot rezolva situatia, sau cum pot recupera telefonul.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună seara! Trebuie dumneavoastră sa face ti plîngere la poliție, si doar ei îl pot prinde pe hoț, dar cind s a intimplat acest lucru? De curînd? Si copilul dumneavoastră de ce nu v a spus nimic, inainte de a da telefonul din mînă? Acum cine stie daca șansele de a recupera telefonul sunt mari.

| popovicivalentinaaaion explică (pentru CristiDinBucuresti):

L-a trimis marti pe OLX si noi parintii am aflat ieri, dupa ce a ajuns la destinatie si a fost ridicat de delicvent. A reusit sa-l pacaleasca vorbind cu el iar noi parintii muncim si nu l-am supravegheat permanent. Am avut incredere in copil...

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fa o plangere penala pentru inselaciune.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună seara! Vă multumesc pentru fundă, a ti rezolvat cu telefonul? Multumesc.

| T0T a răspuns:

Cumperi alt telefon.

| cornelut a răspuns:

Du-te la politie si gata nu da vina pe copil ci pe tine