| Silwian a întrebat:

Credeti ca are Putin curaj sa atace Ucraina? Oare-i constient ca ar putea fi sfarsitul lumii daca ataca Ucraina si incepe al treilea razboi mondial.laughing)

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa atace Ucraina si chiar daca ar ataca nu ar fi al treilea razboi mondial.
Toata galagia este pentru ca Rusia sa obtina cate ceva de la NATO si UE si nu tot ce vrea.
De altfel cred ca totul este umflat acum, de massmedia si o gramada de alarmisti ce posteaza pe internet, inclusiv am vazut aici pe TPU.

| NLS a răspuns:

Putin nu va ataca pe nimeni, si daca totusi o va face, Rusia va cadea rau de tot, cu chinezi cu tot.
NATO are resurse de vreo 10-15 ori mai multe decat tarile astea 2 la un loc.
Americanii si NATO pot la nevoie lupta pe 2 fronturi diferite, caci acesta ar putea fi planul logic: Rusia intra unde are interes aici, si China intra in Taiwan.
Nemtii vor suferi putin dupa gaz mai ieftin, dar nu ii vad trecand de partea rusilor.

| aXy99 a răspuns:

Curaj poate are, dar daca n-a innebunit de tot, n-o va face.

| Brizbriz a răspuns:

E pe vine

| Anamaria9916 a răspuns:

Nu are curaj, poate dacă nu ar face România parte din nato... Dar așa. se teme de noi, îți zic eu laughing
Mă rog, lăsând ironia la o parte, eu nu cred că o să atace. și nu din lașitate, dar probabil are el alte motive pentru care a făcut toata " măscăreala" asta. Omul nu e cu toate. laughing

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Nu v-a ataca, sunt sanse minime. Putin vrea sa "cucereasca" doua orasele de la granita cu Ucraina care si asa sunt in mare parte pro Rusia, si vrea sa le axeze dar de atacat nu prea cred ca va ataca