| BiancaMel a întrebat:

Credeti, ca copiii de la orfelinate au alta mentalitate?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să fii sigură că da. Ei trăiesc într-o altă lume.
Pa, pa.

| Nicoleta a răspuns:

Da.Copii din orfelinate se maturizeaza de la o varsta mai frageda si privesc lumea in alt mod. Spre exemplu, la ei ideea de familie nu exista pentru ca nu au de unde sa stie cum e intr-o familie.
Multi incearca sa ofere familiei ce si-o intemeiaza ceea ce nu au avut parte.Cu siguranta un copil dintr-un orflinat nu va face aceleasi "mofturi" ca un copil obisnuit.

| veronica a răspuns:

Din pacate da au alta mentalitate dar nu e vina lor e vina prostilor parintii care i-au abandonat copii din orfelinat nu au posibilitetea de a trai cu doi parinti care sa-l educe si sa-l invete bunele maniere din pacate copii din orfelinat au probleme pshihologice rani care nu se vindeca toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
la ce te referi?
fiii mai explicita
vino cu exemple concrete
mersi