| ThePagany a întrebat:

Cu ce medie se intra la Liceul de Marina din Constanta? Sau la un Liceu Militar.

Răspuns Câştigător
| KnowEverything a răspuns:

La liceul militar trebuie sa ai medie mare, mai ales daca esti fata. La baieti poti sa ai media mai balbaita, dar peste 9, ca sa ai sanse de intrare.

Deasemenea ai grija la cel medical si sportiv. Pregateste-te bine.

La scris la Liceul Militar, spre exemplu, am un prieten care desi nu invata si avea parul lung (zici ca era o fata si acolo nu se accepta), a intrat.