| alex1115 a întrebat:

Cu un permis de port arma ce arme pot folosi pot folosi si arme letale sau doar arme neletale.
Cat m-ar costa un astfel de permis.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate obtine permis de portarma si pentru arme letale si pentru arme neletale, conditiile de obtinere sunt mult mai restrictive pentru arme letale si nu oricine poate obtine un asemenea permis. Pentru unele arme neletale nici nu trebuie permis, este destul o notificare la politie.
Daca indeplinesti toate conditiile prevazute de L.295/2004, rep. in 2014, poti obtine permis. Detalii gasesti aici: http://www.politiaromana.ro/......iciul-arme