| kavasaki99 a întrebat:

Bună TPU pentru arme neletale cum ar fi Pistol cu bile de cauciuc. trebuie permis de port armă? fundiță + vot!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de permis de port arma pentru pistol cu bile de cauciuc, ci doar de varsta de 18 ani si autorizatie de la politie.
Aceste arme se incadreaza in Anexa la L.295/2004, rep. in 2014, cu md. si compl. ulterioare, la Categoria C - Arme supuse autorizarii, citez:
"Categoria C - Arme supuse autorizării
21. Armele scurte (pistol sau revolver) confecţionate special pentru a arunca proiectile din cauciuc, precum şi muniţia corespunzătoare"

| Salontanul a răspuns (pentru Ioandelasal):

E! Mai puneti inca 17 ani la aia "1 ani" si gata. In rest, ca de obicei, raspunsuri foarte bune. Sa fiti sanatos. laughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru Salontanul):

Iar mi-a facut figura tasta 8 si nu am observat.
O sa modific, multumesc de atentionare!

| Salontanul a răspuns (pentru Ioandelasal):

N-aveti pentru ce!

5 răspunsuri:
| lilianaadelina a răspuns:

Da.Pentru orice tip de arma letala sau netelata iti trebuie permis port arma (daca vrei sa nu ai nici-o problema cu politia)

| Mihaelablabla a răspuns:

Da, ai nevoie.

Întrebări recente