| thegodfather12 a întrebat:

Cum poti avansa in grad la politie? De la subinspector la inspector fara sa opresti un terorist (sa zicem)?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti avansa dupa implinirea termenului de trecere de la un grad la altul si avand o activitate buna in aceasta perioada.

| thegodfather12 explică (pentru Ioandelasal):

Care e termenul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru thegodfather12):

Termenele difera de la un grad la altul, nu mau interesat, asa ca nu-ti pot spune. Le gasesti in L.360/2002 privind Statutul politistului.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai pile barosane.

| Sebastian777333 a răspuns:

Să fi remarcat de cineva cu un grad mult mai mare făcând o acțiune uriașă pentru țară sau o importanță strategică în ochii populației.

| Marinica525 a răspuns:

Fi perseverent si accepta cazuri paranormale