| Petrovic a întrebat:

Cum s-ar numi serviciul care s-ar ocupa de investigarea crimelor din spațiul european, dar și al criminalilor în serie din tarile care fac pare în ONU?
Am nevoie doar de o denumire potrivită.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

TEUALEC, de la The European Union Agency for Law Enforcement Cooperation.
Iar pentru membrii ONU: UNACE, de la United Nations Agency for Crime Eradication.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Serviciile deja exista si se numesc Europol, respectiv Interpol.

| William a răspuns:

Europol?

Răspuns utilizator avertizat
| Petrovic explică:

M-am gandit si eu la Europol sau interpol, dar am nevoie de o denumire originala. Multumesc!