| Farlogu a întrebat:

Daca am luat suspendare, am auzit că trebuie să aștept să îmi vina prin poștă un plic in care mă va înștiința când trebuie să mă duc la probațiune și când să încep munca in folosul comunității.intreb până acum nu a ajuns acel plic prin poștă și pe 15 fac o luna.de când s-a luat decizia de suspendare.
Trebuie sa aștept în continuare până îmi vine prin poștă, niste explicații va rog.Și la munca in folosul comunității trebuie să mă duc după ce îmi vine plicul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai primit hotararea judecatorteasca?
In aceasta este prevazuta perioada supravegherii, durata muncii in folosul comunitatii si alte obligatii pe care trebuie sa le indeplinesti in aceasta perioada.
Te poti interesa si la primaria localitatii de domiciliu, aceasta trebuie sa te repartizeze unde sa muncesti.
De asemenea te poti interesa si la Serviciul de probatiune.

| Farlogu explică (pentru Ioandelasal):

Am primit-o cu tot cu obligațiile pe care le am dar trebuie sa primesc un plic prin poștă când trebuie să mă prezint la probațiune și să prestez munca in folosul comunității?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Farlogu):

Daca in hotarare nu scrie atunci asteapta sa primesti comunicarea de la Serviciul de probatiune.