| bilopart a întrebat:

Daca am permis de conducere cat b, reprezinta un atuu pentru inrolarea in armata? se va tine cont la recrutare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va tine cont si de aceasta, dar nu prea mult. Important este sa fii perfect sanatos si sa ai calitati fizice si psihice.

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Se tine cont doar in cazul in care tu alegi sa ai o functie care necesita permis.

| Alexandru0007 a răspuns:

Se tine cont, dar conteaza activitatea de acolo sa fii un soldat cum trebuie.

| raresandrey a răspuns:

In principiu da, vei avea viata mai usoara dar cum armata nu mai este obligatorie nu cred ca ar trebui sa-ti pui problema asta doar daca vrei sa te incorporezi voluntar.

| bilopart explică (pentru raresandrey):

Vreau ca voluntar, tu ai facut armata? cati ani ai?

| raresandrey a răspuns (pentru bilopart):

EU am 40. Cere-te la radiotelegrafisti daca se poate, o sa ai o armata frumoasa si inveti ceva care poate te va ajuta dupa ce termini. de exemplu alfabetul morse, nu oricine stie asa ceva.

| TheSmith a răspuns:

Trebuie sa ai bacalaureatul luat, te ajuta si b-ul, dar ai mai multe sanse sa te inrolezi avand carnet de profesionisti. Nu se mai intra asa usor in armata