| matrix100 a întrebat:

Daca as vrea sa-mi montez o camera video (camera ip) deasupra usii apartamentului unde stau as avea nevoie de vreo aprobare de la asociatia de locatari sau pot sa o instalez linistit si camera sa supravegheze toate persoanele care imi intra in casa. PS. Camera va supraveghea de asemena si palierul blocului.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti va trebui acordul, cel putin, a tuturor locatarilor de pe palierul tau.

| R0VER a răspuns:

Ai aici infirmatiile necesare.

Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal
Decizie nr.52/2012 privind prelucrarea datelor cu caracter personal prin utilizarea mijloacelor de supraveghere video,
Publicată în M.Of. nr. 389 din 11.06. 2012:

http://www.legi-internet.ro/......video.html