| liviu_3116 a întrebat:

Daca fac buletinul si vreau sa plec in Italia mai imi trebuie si pasaport?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Italia poti pleca si cu cartea de identitate (nu cu buletin).
Daca esti minor ai nevoie si de o declaratie notariala a parintilor, prin care isi dau acordul sa pleci si indica un insotitor major.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți pleca cu cartea de identitate valabilă și cu însoțitor, aceasta din urmă dacă ești persoană minoră și nu ai procură încheiată și autentificată la un birou notarial.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, Italia este in UE

| viotedy a răspuns:

Nu.dar daca esti minor trebuie acordul parintilor prin notar ca sa iesi din tara.

| SDana a răspuns:

NU este de ajuns buletinul, dar daca esti minor si esti insotit trebuie procura sau o declaratie in care ambii parinti sunt de acord cu iesirea ta, bine-nteles legalizata.

| Ge0rgeL a răspuns:

Salut!
Nu,iti trebuie procura.
Bafta!

| εяαℓυcαз a răspuns:

Nu, dar iţi trebuie procură! Nu toate companiile aeriene lasă copii mai mici de 16 ani singuri. Fundă?

| hellokitty3rea a răspuns:

Normal,buletinulnu valoreaza nimic daca nu ai pasaport.