| Andrei200202 a întrebat:

Dacă mi se cere să plătesc 2.000 euro daune morale și nu am de unde să plătesc pentru că sunt elev și nu am vreun venit, decat vara asta ce muncesc, în rest telefonul ce e pe numele meu, si cam atât, ce se întâmplă?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti obligat la plata si nu platesti atunci se va incerca executarea silita. Daca nu au ce executa, deoarece n-ai bunuri executabile silit, atunci nu au ce sa-ti ia acum, dar poate sa-ti ia in viitor, atunci cand vei avea bani si bunuri, termenul de prescriptie al executarii este de 3 ani de la ultimul act de executare.
De regula parintii nu raspund pentru obligatiile tale, ei raspund doar daca au fost obligati si ei prin hotararea judecatoreasca.

| JicaContra a răspuns:

Platesc parintii
DAR
ma indoiesc de mi se indoaie ca ai reusit sa o faci atat de gogonata ca sa primesti intre dinti o decizie definitiva si irevocabila ca TRE' sa platesti daune morale

CRED CA CINEVA VREA SA TE SPERIE CU TAMPENII IMBECILE!

asa ca, ia da tu mai multe detalii!

| Andrei200202 explică (pentru JicaContra):

Cred că ai înțeles întrebarea, mulțumesc

| Iote a răspuns:

Platesc parintii tai. Cu ce au: casa, masina, cal, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil vor plati parintii tai. Dar ce ai facut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar bați bagaboante?

| morfeo a răspuns:

Munca in folosul comunitatii

| xilef123 a răspuns:

Platesc parintii tai si daca nu au nici ei, vine executorul si va ia casa, masina etc.