| anutza08 a întrebat:

Daca o fata minora se muta fara acordul parintilor in casa unui barbat de peste 18 ani, ar putea ca parintii fetei sa faca ceva, sa intervina politia? Dar daca baiatul este minor?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de varsta fetei. Indica aceasta si o sa-ti dau un raspuns concret. Numai bine!

| neutrino a răspuns:

Nu va jucati cu focul! Politia poate interveni, fata fiind minora.

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Normal ca pot intervenii parintii cu politia. Chiar daca tipu era minorlaughing

| dariusbocos a răspuns:

Se poata sa intervina politia normal! si chiar daca baiatul este minor big grin pentru ca pe unii baieti ii cam duce capul numa la prostii

| Ells a răspuns:

Da pot exista consecinte grave barbatul de peste 18 ani poate avea probleme cu politia...iar daca este minor, trebuie sa ai peste 16 ani pentru a avea discernamant asupra faptelor tale.

| Sasann a răspuns:

Vezi ca sunt pe net legile. Categoric NU!
Doar daca parintii sunt de acord.